КЕЙС

Залучення інвестицій

Soul Partners залучив інвестиції для геймінгової студії 4А Games Україна від Tencent
«Китайський технологічний конгломерат Tencent проінвестував в українського розробника відеоігр 4А Games. Необхідність залучення інвестицій була обумовлена фінансуванням розробки нової ААА відеогри. До цього моменту Tencent ніколи не здійснював інвестиції в Україні, тому процес потребував чіткої організації та мав бути підкріплений сильною позицією компанії-розробника для того, аби фінансування було вигідним для її учасників. У результаті переговорного процесу, всі сторони залишилися задоволені умовами подальшої співпраці і поставили підписи під угодою, результатом котрої вже незабаром можна буде насолодитися особисто за ігровою консоллю»
Ігор Верхогляд
Керуючий партнер
Залученню інвестицій передував тривалий період формування бізнес-стосунків між 4A Games та Soul Partners, що супроводжувався низкою зустрічей, взаємним обміном інформацією про ринок, його перспективи та наданням різноманітних консультаційних послуг суміжним компаніям. У той час 4А Games були відомою українською студією, що займалася розробкою серії ігор METRO.
Ідея створення нової відеогри виникла в компанії ще у 2018 році і поступово розвивалася всередині за рахунок власних вільних фінансових ресурсів. Наприкінці 2019 року стало зрозуміло, що для того аби вчасно та якісно завершити розробку гри власних коштів буде недостатньо і необхідно залучати інвестора.
Компанія здійснила початковий пошук зацікавлених фондів і отримала позитивні відгуки. Це означало, що потрібно було організовувати конкурентний процес та починати активну роботу над залученням. Власного досвіду із залучення фінансування від іноземного інвестора у компанії, що професійно займається геймдевелопментом, не вистачало.
Розповсюдженою практикою серед українських підприємств є покладання М&A функцій на СЕО компанії, що, насправді, не є ефективним інструментом, адже це тривалий процес, що вимагає значної концентрації зусиль, а відповідно відволікає від вирішення стратегічних та операційних завдань компанії.
Займатися такого роду питаннями мають або власні кваліфіковані М&А спеціалісти, або ж зовнішні професійні консультанти. У цей момент і стали у нагоді налагоджені контакти з Soul Partners.
Залучення інвестицій
1
Проведення переговорів із зацікавленими інвесторами
Soul Partners приєдналися до процесу на етапі, коли клієнт вже ідентифікував основних потенційних інвесторів, але ще не почав переговорний процес. Роль Soul Partners, як радника із залучення фінансування, на цьому етапі полягала у організації всього процесу та додатковому пошуку зацікавлених інвесторів. Паралельно був налагоджений діалог із представниками Tencent щодо умов подальшої співпраці
2
Отримання та погодження Term sheet
Доволі швидко нам вдалося отримати Term sheet від Tencent і розпочати переговори щодо запропонованих умов із інвестором. Фінальна погоджена пропозиція китайського конгломерату повністю задовольняла побажання компанії і відповідала ринковим умовам.

Ринок сьогодні характеризується привабливими коефіцієнтами EV/Revenue та EV/EBITDA для оцінки ІТ компаній, а тому продаж компанії чи залучення інвестицій можна здійснити на максимально вигідних для власників умовах
3
Супровід Due Diligence
Після узгодження базових комерційних умов розпочався тривалий процес Due Diligence. На цьому етапі Soul Partners виконували роль проджект-менеджера супроводжуючи юридичний, податковий, кадровий та фінансовий Due Diligence, а також займалися питаннями структурування угоди. Залученню інвестиції передувало також виконання низки умов Компанією, менеджмент та контроль за здійсненням яких забезпечувала команда Soul Partners
4
Узгодження транзакційних документів
Завершальним етапом в угоді була підготовка транзакційних документів. До цього процесу необхідно було залучити юридичну фірму і за результатами обговорення було вирішено співпрацювати з юридичною фірмою AEQUO, оскільки вона має значну експертизу у оформленні подібних M&A угод. Роль Soul Partners полягала в узгодженні комерційних умов та координації дій всіх сторін. В результаті відбулося підписання угоди між сторонами
5
Контроль за виконанням умов до закриття транзакціі та здійсненням реструктуризаціі холдинга 4A Games Ukraine
Закриттю транзакції передувало виконання низки умов Компанією 4A Games відповідно до контракту з Tencent. Soul Partners здійснював контроль за виконанням всіх умов до закриття транзакції, включаючи координування процесу отримання дозволу антимонопольного комітету України та здійснення реструктуризації Компанії. Весь процес зайняв близько півтора місяця. Після цього відбулося закриття транзакції і здійснення розрахунків між сторонами
Результат

У результаті спільної роботи менеджменту 4A Games та Soul Partners угоду із залучення фінансування було успішно завершено. Це перша угода із залучення іноземних інвестицій від компанії Tencent в Україні.
Інвестор отримав міноритарну долю в Компанії і, таким чином, контроль залишився у власників. Також, в ході переговорів було домовлено, що переказ коштів буде здійснений єдиним траншем, що гарантувало компанії отримання фінансування, необхідного для завершення розробки завчасно та без жодних передумов.
Спортивна Площа 1а, Бізнес-центр "Гулівер" Вежа "Б", 11 поверх
Київ 01023, Україна
hello@soulpartners.com.ua